Bezstresowe zaciąganie kredytu

Bezstresowe zaciąganie kredytu

Kredyt gotówkowy jest uznawany za produkt, którego zaciągnięcie jest stosunkowo łatwą procedurą. Przynajmniej jeśli porówna się ją z udzieleniem kredytu hipotecznego. Niemniej jednak nasza ostrożność powinna być taka sama w obydwu przypadkach. Uwagi zawarte w poniższym tekście, nie są teoretycznie niczym odkrywczym. Biorąc pod uwagę liczbę osób z problemami kredytowymi, warto je przytoczyć. Jak zatem zabrać się do bezpiecznego zaciągania kredytu?

Pierwszym krokiem, jak przed każdym poważniejszym wydatkiem, powinno być porównanie dostępnych na rynku ofert. W tym celu wystarczy nam internet i porównywarki usług bankowych. Warto poświęcić temu etapowi trochę czasu i dokładnie przeanalizować wszystkie czynniki. Składają się na nie, nie tylko raty, ale także marża, oprocentowanie itd. Kiedy już zdecydujemy się na konkretną ofertę, udajemy się do oddziału banku, w którym chcemy się zadłużyć. Tam powinniśmy poprosić o pełną dokumentację pożyczki i na spokojnie zapoznać się z jej treścią. Najlepiej jest wziąć dokumenty do domu.

Pamiętajmy o tym, że zawsze mamy możliwość negocjowania zasad udzielenia kredytu. Oczywiście na lepszej pozycji w tej batalii, są osoby z lepszą zdolnością kredytową. Niemniej jednak próbować zawsze trzeba. Wynegocjowane poprawki zostaną naniesione na dokumentację. Powinniśmy ją przestudiować jeszcze raz i sprawdzić, czy wszystko w niej jest zrozumiałe. Jeśli nie, wyjaśnienia możemy uzyskać od pracownika banku, albo zewnętrznych doradców finansowych.

Warto też dowiedzieć się o różnych obostrzeniach, obowiązkach i karach, związanych z zaciągnięciem kredytu. Będziemy wtedy wiedzieć, kiedy bank może wypowiedzieć nam umowę, kiedy my możemy od niej odstąpić, czy wcześniejsze spłacenie kredytu wiąże się z dodatkowymi kosztami, itp. Stosując się do tych uwag, powinniśmy mieć pewność, że zaciągnięte zobowiązanie będzie czymś, co w przyszłości udźwigniemy bez większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: