Idea dla przedsiębiorców z kredytem

Idea dla przedsiębiorców z kredytem

Kiedy przychodzi do płacenia rat za kredyt, osoby prowadzące małe przedsiębiorstwa są często w mniej komfortowej sytuacji, niż te pracujące na etacie. Chodzi tu przede wszystkim o pewną płynność finansową, które przy własnej działalności gospodarczej nie jest gwarantem. A raty płacić trzeba. Na ciekawy pomysł rozwiązania problemu wpadł Idea Bank.

Pomysł ten ma w znaczący sposób ułatwić regulowanie długu drobnym przedsiębiorcom. Warunkiem jest jednak wystawianie swoim kontrahentom faktur. To one bowiem odgrywają w tej idei (nomen omen) kluczową rolę. Świat biznesu działa tak, że nawet jeśli zleceń jest sporo i zbiegają się one z terminem spłaty rat, wynagrodzenie za nie może wpłynąć na konto przedsiębiorcy, nawet 14 dni po zakończenia pracy.

Co należy robić w takim wypadku? W Idea Bank wygląda to następująco. Instytucja przyjmuje w ramach rozliczenia rat kredytowych niezapłacone faktury. Na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo korzystnie i nieskomplikowanie. W rzeczywistości jest to jednak nieco bardziej pogmatwane. Bank przekazuje bowiem fakturę firmie faktoringowej. Ta z kolei przelewa na konto przedsiębiorcy (które musi być w Idea Banku) 80% kwoty znajdującej się na rachunku. Reszta natomiast jest przelewana po otrzymaniu przez przedsiębiorcę zapłaty za zlecenie. W ten sposób bank otrzymuje spłatę raty na czas, a przedsiębiorca nie musi martwić się o zachowanie płynności finansowej firmy.

Pomysł to o tyle ciekawy, co wymagający zgłębienia oferty. Jak już przedstawiłem, za dość przyjazną fasadą, kryję się trochę skomplikowanych procedur i na tych wymienionych wcale się nie kończy. Jednak prowadzący drobne przedsiębiorstwa powinni poświęcić na to chwilę, gdyż jest to dla nich wyjątkowa oferta na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: