Kredyt bez odsetek nie musi być tańszy

Kredyt bez odsetek nie musi być tańszy

Są różne sytuacje, w których zaciągamy w banku kredyt gotówkowy. Ofert tego produktu, jest na rynku mnóstwo. Dodatkowo banki od dawna prześcigają się w pomysłowości, jak skonstruować nową propozycją dla klientów, aby wyglądała na jak najkorzystniejszą. Ostatnio w modzie jest oszczędzenie kredytobiorcy spłacania odsetek. Jednak po raz kolejny sprawdza się tu zasada uważnego czytania zapisów małym druczkiem.

W naszym kraju kilka banków oferuje kredyty pozbawione zupełnie odsetek. Czy jednak faktycznie ich koszt jest tak atrakcyjny, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka? Niekoniecznie. Banki bowiem rekompensują sobie brak oprocentowania wysokimi prowizjami. Niektóre z nich, jak BZ WBK, nakładają na takie pożyczki nawet 23% prowizji. Dodatkowo trzeba się liczyć z ograniczeniami finansowymi przy takich kredytach gotówkowych. Niekiedy są one tak restrykcyjne, że możemy pożyczyć tylko określone w regulaminie kwoty. Przykładowo, w ofercie bezodsetkowych kredytów gotówkowych Eurobanku, pożyczymy jedynie 3,5 tys., 5 tys. i 10 tys. Nie mamy możliwości zaciągnąć pożyczki na, np. 4 lub 6 tysięcy. Musimy pożyczyć najbliższą, wyższą kwotę, przez co niepotrzebnie wzrasta wysokość prowizji.

Jeszcze niższy limit pożyczki bez odsetek jest w Getin Banku. Tam jednak faktycznie musimy zapłacić tyle, ile wzięliśmy. Nie ma żadnych haczyków lub ukrytych opłat. Problemem może być jednak kwota. W instytucji tej dostaniemy nieoprocentowany kredyt, jedynie na 2000 złotych.

Inną odmianą takiego bezodsetkowego trendu wśród banków, są kredyty, przy których odsetki są… oddawane. Wystarczy tylko regularnie spłacać raty. Banki także ustalają, jaką część tych odsetek oddadzą. Ofert tego typu nie ma na razie na naszym rynku zbyt wiele. Biorąc jednak pod uwagę popularność tych już funkcjonujących, może się to szybko zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: