Kredyt na PIT

Kredyt na PIT

Początek roku to ciekawy okres dla kredytobiorców. Wiele banków daje im bowiem możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego na PIT. Chodzi o to, że dokument ten może stanowić jedyne zaświadczenie o dochodach, jakie trzeba przedłożyć w celu otrzymania pieniędzy.

Chcąc pożyczyć od banku pieniądze, bardzo często musimy zaopatrzyć się w pokaźną stertę dokumentów, która potwierdzi nasze zdolności finansowe umożliwiające zwrot pożyczki. To z reguły bardzo uciążliwy proces, pochłaniający wiele dni. Jest jednak okres, w którym można uniknąć tego całego zamieszania. To początek roku, w którym otrzymujemy PIT-y. Te dokumenty są honorowane przez większość banków jako zaświadczenie o zarobkach, które może zagwarantować nam uzyskanie kredytu gotówkowego.

W wielu przypadkach banki przyjmują PIT-y na zasadzie standardowej oferty. Oznacza to, że możemy pożyczyć w ten sposób maksymalną stawkę pieniędzy, jaka jest dostępna w przypadku dostarczenia kompletu wymaganych normalnie dokumentów. Takie oferty znajdziemy m.in. w ING, Banku Millennium, Getin Banku czy Alior Banku. Bank BGŻ przygotował nawet specjalną ofertę z okazji rozliczeń rocznych. Są jednak banki, gdzie napotkamy się na ograniczenia w tej kwestii. Jest tak np. w Pekao, który honoruje co prawda PIT-y jako dokumenty potwierdzające wysokość dochodów, ale maksymalna kwota pożyczki jest niższa, niż w standardowej ofercie. Wynosi 10 tysięcy złotych.

Warto też zaznaczyć, że banki będą udzielać kredytów na PIT-y do końca pierwszego półrocza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: