Marże kredytów rosną… ale nieznacznie

Marże kredytów rosną… ale nieznacznie

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego do dość spory wydatek. Składa się na niego bardzo dużo elementów. Jednym z nich jest marżą, czyli procent doliczany przez bank do właściwej kwoty kredytu, będący rzecz jasna zarobkiem dla instytucji finansowej. Ostatnimi czasy owe marże zaczynają systematycznie wzrastać.

Nie są to może skoki olbrzymie, ale ukazują pewną tendencję na rynku, która już trochę się utrzymuje. Przy modelowym kredycie o wartości 300 tysięcy złotych i zaciąganym na 30 lat, marża wynosi obecnie 2,55%. To skok o 0,02 punktu procentowego, w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Taki sam wzrost odnotowaliśmy na marży dla kredytów z oferty pakietowej. W tym wypadku aktualna marża to 1,73%, podczas gdy miesiąc wcześniej wynosiła ona 1,71%. Druga z tych wartości obowiązuje natomiast w przypadku kwartalnej wysokości opłaty za tego typu zobowiązanie finansowe.

Stabilna jest z kolei wysokość marży przy kredytach walutowych. Inną sprawą jest fakt, że jest o nie coraz trudniej, a dodatkowo mogą się o nie ubiegać obecnie wyłącznie osoby, które w danej walucie zarabiają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: