Monitoruj kurs euro na żywo i oszczędzaj na wymianie walut

Monitoruj kurs euro na żywo i oszczędzaj na wymianie walut

Wybierasz się właśnie za granicę i będziesz potrzebował waluty euro? A może przymierzasz się do zakupów w zagranicznym sklepie, gdzie są akceptowane jedynie płatności w euro? Jeżeli nie chcesz niepotrzebnie przepłacać, nie zapomnij o wcześniejszej wymianie waluty. W przeciwnym razie, dokonując płatności kartą, bank obarczy Cię wysoką opłatą automatycznego przewalutowania. Nie będzie to dla Ciebie opłacalne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne zakupienie euro. W jaki sposób zrobić to zatem bez ryzyka przepłacania?

Sprawdzaj aktualne kursy walut i oszczędzaj pieniądze

Zapewne w pierwszej chwili przyszła Ci do głowy myśl, aby udać się do pobliskiego kantoru stacjonarnego lub banku, aby na miejscu zakupić walutę. Niestety w takim przypadku godzisz się zwykle na niekorzystne warunki. Jest to niejako koszt jaki ponosisz za to, że nie chciało Ci się wcześniej porównać oferty kursów, oferowanych przez różne firmy. Okazuje się, że każdy bank czy kantor ustala własne stawki wymiany, uwzględniając kwotę tak zwanego spreadu. Jest to różnica pomiędzy kursem sprzedaży euro a ceną zakupu tej samej waluty. Zwykle korzystając z tradycyjnych metod wymiany, płacimy spread w wysokości od 5% nawet do kilkunastu procent. Dlatego tak ważne jest, aby poznawać aktualne kursy walut w różnych miejscach.

Od czego zależy cena wymiany waluty oraz gdzie można znaleźć zestawienie aktualnych kursów euro?

Kurs waluty europejskiej jest uzależniony nie tylko od spreadu, lecz także od średnich notowań na rynku walutowym. Na kształtowanie jego wartości ma wpływ wiele różnorodnych przyczyn. Można do nich zaliczyć między innymi czynniki ekonomiczne, polityczne, społeczne czy psychologiczne. Kiedy na przykład dany kraj jest zagrożony konfliktem zbrojnym, wówczas zwykle dochodzi do osłabienia waluty. Kursy wymiany walut są także bezpośrednio powiązane z inflacją, czyli siłą nabywczą pieniądza.

Warto korzystać z internetowych porównywarek, aby znaleźć najlepszy w danym momencie kurs euro. Na żywo serwisy takie aktualizują wartości kursów – zmieniają się one wielokrotnie w ciągu każdego dnia. W jednym miejscu znajdziemy ofertę wszystkim najpopularniejszych banków w kraju. Aktualne kursy euro zostaną zaprezentowane w formie tabeli. Zazwyczaj najbardziej atrakcyjne oferty znajdują się na samej górze strony, dlatego bez problemów zdołamy odnaleźć najlepszy w danej chwili kurs. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, jaki musielibyśmy poświęcić na samodzielne porównywanie.

Śledź kursy euro na żywo na stronach platform społecznościowych

Jeżeli zależy Ci na największych oszczędnościach, warto abyś wtedy rozważył opcję wymiany waluty przez internet. Porównując aktualne kursy walut online możemy dojść do wniosku, że najwięcej zyskamy korzystając z oferty internetowych giełd społecznościowych. Są to serwisy zrzeszające wiele tysięcy użytkowników, którzy wymieniają walutę całkowicie zwolnioną ze spreadu. Portale tego typu prezentują aktualne kursy walut, na podstawie ofert zamieszczanych przez uczestników giełdy. Jeżeli więc interesuje nas kurs euro, na żywo możemy śledzić zmiany cen tej właśnie waluty. Tym samym zdołamy od razu ocenić potencjalne oszczędności.

Podsumowanie

Nie musisz zatem przepłacać na wymianie waluty europejskiej. Śledź aktualne kursy sprzedaży euro w internecie i zawieraj transakcje na jak najkorzystniejszych warunkach. Oszczędzisz dzięki temu zarówno swój czas, nerwy oraz pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: