Niskie stopy procentowe, a łatwe kredyty

Niskie stopy procentowe, a łatwe kredyty

Od wielu miesięcy stopy procentowe w naszym kraju są bardzo niskie. Mogłoby się zatem wydawać, że zaciągnięcie kredytu na wakacje będzie najprostszą rzeczą pod słońcem. Okazuje się jednak, że rzeczywistość wcale nie musi wyglądać tak pozytywnie.

Eksperci uważają, że w zastanej sytuacji bardzo łatwo o pewien paradoks. Mimo bardzo korzystnych stóp procentowych, a co za tym idzie tańszych kredytów, wielu klientów może nie mieć szans na pożyczenie pieniędzy. Chodzi tu przede wszystkim o to, że bardzo niski poziom stóp procentowych, nie daje wielkich korzyści przy udzielaniu drobnych masowych kredytów, a także kredytów w kartach. Krótko mówiąc, takie usługi stają się dla banków nieopłacalne. Przez to część klientów banków zainteresowana takimi ofertami, odchodzi z przysłowiowym kwitkiem.

Takie osoby z reguły szukają rozwiązania sytuacji w parabankach. Tu jednak należy być bardzo ostrożnym, jeśli chcemy pożyczyć pieniądze na wakacyjny wyjazd. Jego spłacanie może bowiem odbijać nam się czkawką na długo po naszym powrocie z urlopu. Niektóre parabanki mogą oferować pożyczki, których oprocentowanie sięga nawet tysiąca procent w skali roku. Przez to nasze wakacje staną się o wiele droższe. Eksperci doradzają, że jeśli już musimy pożyczyć pieniądze od parabanków, powinniśmy dokładnie przestudiować ich oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: