Ostrożnie z świątecznymi pożyczkami

Ostrożnie z świątecznymi pożyczkami

Gorączka świąteczna zbiera swoje żniwa w wielu sferach życia codziennego, również na rynku kredytowym. W okresie przed bożonarodzeniowym, pojawia się niezliczona ilość kuszących ofert pożyczkowych. Najczęściej z parabanków, które kuszą atrakcyjnymi i mało restrykcyjnymi warunkami udzielenia pożyczki. Czy jednak są one aż tak rewelacyjny, jak się je maluje?

Nie zawsze jest w tej kwestii tak kolorowo. Bardzo często oferty firm pożyczkowych posiadają drugie dno, przez które nasz budżet może dostać po jakimś czasie mocno w kość. Badania z kolei dowodzą, że z propozycji parabanków korzysta na co dzień bardzo wielu Polaków. Robią to nawet ci, którzy bez większych problemów mogliby zaciągnąć kredyt w banku. Nie będziemy jednak rozwodzić się nad fenomenem ofert firm pożyczkowych. W tym tekście skupimy się bardziej na kilku prostych, ale jednak skutecznych poradach, jak nie dać się złapać w sidła świątecznych promocji.

Kluczową kwestią jest odpowiednie rozeznanie na rynku parabanków. Zanim udamy się do któregoś z nich z zamiarem zadłużenia się, należałoby dokładnie prześwietlić oferty jego i konkurencji. W ten sposób zyskamy pewność, że decydujemy się na najkorzystniejszą propozycję. Istotne jest także, aby dokładnie zorientować się w kosztach pożyczki. Co prawda obowiązuje obecnie bardzo niskie oprocentowanie kredytów, ale to wcale nie musi oznaczać tańszych zadłużeń. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe, utracone zyski starają się zrekompensować podnoszeniem opłat prowizyjnych itp. Dlatego nawet jeśli rata okazuje się wyjątkowo niska i atrakcyjna, warto wiedzieć, za co jeszcze płacimy, pożyczając pieniądze.

I jeszcze jedna, ale nie mniej istotna porada. Porada może i banalna, jednak warta przypominania – czytajmy uważnie umowy, dotyczące pożyczki. Uważajmy, by nie zaskoczyły nas później ukryte wymagania, które na pierwszy rzut oka przeoczyliśmy. Jeśli natomiast nie rozumiemy zapisów rozmowy, rozwiązanie jest również bardzo proste – nie podpisujmy jej i szukajmy klarowniejszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: