Pożyczki online dla świadomych klientów

Pożyczki online dla świadomych klientów

Panuje stereotyp, że szybkie pożyczki biorą najczęściej osoby w trudnej sytuacji finansowej, którym na co dzień ciężko jest związać koniec z końcem. Najnowsze badania przeprowadzone na rynku chwilówek online pokazują jednak, że jest zupełnie odwrotnie.

Szybkie pożyczki online to stosunkowo nowy wynalazek na polskim rynku. Zdobywa sobie jednak coraz większe grono zwolenników. Kim oni są? Z najświeższych badań wynika, że statystyczny klient internetowych firm pożyczkowych, to średnio zamożny mężczyzna w przedziale wiekowym 30-40 lat, dobrze wykształcony, posiadający stałą pracę, umiejący sprawnie planować swoje finanse, będący w stabilnej sytuacji zawodowej i życiowej. Trochę to podważa stereotypowy obraz „chwilówkowicza”. W rzeczywistości osoby do niego pasujące, stanowią mniej niż połowę klientów firm pożyczkowych online.

Można z tego wywnioskować, że sektor szybkich pożyczek przyciąga coraz bardziej świadomych klientów. Przynajmniej sektor szybkich pożyczek online. Nie zmienia to jednak faktu, że zaciągnięcie takich zobowiązań finansowych, jest wciąż nieco krępujące dla sporej części społeczeństwa. To jednak przekłada się na rozrastanie się rynku pożyczek internetowych, ze względu na możliwość zachowania większej dyskrecji.

Rynek firm pożyczkowych, czy to tradycyjny, czy działający online, wciąż ma problemy z uzyskaniem pełnego zaufania wśród klientów. Przypomnę jednak, że trwają pracę nad nowymi regulacjami tego sektora, które powinny ten fakt zmienić. Więcej na ten temat, możecie przeczytać w znajdującym się na niniejszym blogu tekstach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: