Promocje świąteczne na kredyt

Promocje świąteczne na kredyt

Wraz z okresem przedświątecznym, który już na dobre rozpoczyna się w listopadzie, pojawiają się wszelkiej maści promocje. Dotyczą one również rynku kredytowego. Polacy bardzo często zapożyczają się w celu organizacji Bożego Narodzenia i banki starają się na różne sposoby przyciągnąć ich do swoich ofert. Najczęściej proponują bardzo korzystne kredyty świąteczne. Czy jednak rzeczywiście są one tak korzystne?

Okazuje się, że bywa z tym bardzo różnie. W większości wypadków, owe niesamowite okazje, jakimi mają być kredyty świąteczne, są po prostu takimi samymi zobowiązaniami, które możemy zaciągnąć w innych miesiącach. Różnią się jedynie opakowaniem. Samo oprocentowanie czy prowizje, bardzo rzadko są promocyjne. Może się także zdarzyć, że takie kredyty będą… droższe niż „nieświąteczne”. Zaciągając je, możemy zatem więcej stracić niż zyskać.

Eksperci podpowiadają, że jest jednak skuteczna alternatywa. Zamiast porywać się na pierwszą lepszą promocję w banku, może warto zastanowić się nad sprawieniem sobie karty kredytowej, albo kredytu odnawialnego na koncie. Za tymi opcjami przemawia przede wszystkim fakt, że nie są one obarczone niektórymi kosztami, które wiążą się z tradycyjnym kredytem. Zalicza się do nich, chociażby ubezpieczenie. To, w połączeniu z niskimi stopami procentowymi sprawia, że z takim produktem możemy faktycznie zaoszczędzić na świątecznych wydatkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: