Rejestr Dłużników to nie dożywocie

Rejestr Dłużników to nie dożywocie

Najnowszy raport Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wykazuje, że obecne zaległe zadłużenie Polaków, jest największe od siedmiu lat. Ci z naszych rodaków, którzy posiadają takie długi, znajdują się w Rejestrze Dłużników i w konsekwencji mogą mieć problemy z zaciągnięciem kredytu. Z takiego rejestru można się jednak wypisać i to dość łatwo.

Na ową „czarną listę” można trafić na kilka sposobów. Spóźnianie się ze spłacaniem rat zobowiązania finansowego to jeden z nich. Inne to chociażby zaleganie z płaceniem rachunków za telefon, internet, czynszu itp. Istnieje też granica, po której przekroczeniu nazwisko delikwenta zaczyna figurować w Rejestrze Dłużników. Jest on inny dla konsumentów i przedsiębiorców i wynosi odpowiednio 200 zł i 500 zł długu, wygenerowanego w ciągu 60 dni.

Wpis do Rejestru Dłużników nie jest jednak na zawsze. Nie trzeba też żadnych biurokratycznych czynności, aby nasze nazwisko stamtąd zniknęło. Sposobem, aby tak się stało, jest po prostu uregulowanie naszych długów. Nie musimy tego czynić jednorazowo. Istnieje możliwość spłacenia ich w ratach. Wówczas posiadając już czyste konto, możemy na nowo stać się wiarygodnym klientem dla instytucji finansowych.

Pomimo faktu, że obecne zadłużenie Polaków jest najwyższe od 7 lat, nasze terminowe regulowanie zobowiązań finansowych uległo poprawie i liczba dłużników spada. Na tak wysoki wynik zapracowały jednak osoby z najwyższymi długami, które przez te lata jeszcze bardziej wzrosły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: