Śpieszmy się dofinansowywać kredyty

Śpieszmy się dofinansowywać kredyty

Popularność programu dofinansowań do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych” z ostatnich miesięcy zaskoczyła chyba wszystkich. Po wyczerpaniu puli na rok 2016 już na przełomie marca i kwietnia, istnieje prawdopodobieństwo, że za kilka miesięcy skończą się pieniądze również na… rok 2017.

Kiedy „MdM” wystartował, z miejsca pojawiły się obawy o powodzenie tego przedsięwzięcia. W pierwszym roku jego funkcjonowania chętnych do skorzystania z dofinansowań do kredytów było jak na lekarstwo. Ponadto z wielu stron pojawiały się głosy, że program jest wsparciem dla deweloperów, a nie dla młodych kredytobiorców, chcących nabyć swoje pierwsze mieszkanie. W ubiegłym roku wprowadzono jednak kilka modyfikacji, w tym otwarcie się na rynek wtórny czy zwiększenie limitów dopłat. Poskutkowało. Od września zainteresowanie „MdM” gwałtownie wzrosło.

Tempo składania wniosków było na tyle duże, że już wczesną wiosną skończyły się pieniądze na dofinansowania w bieżącym roku. Wciąż można składać wnioski o wsparcie do kredytu na 2017, ale okazuje się, że to również może nie potrwać długo. Jak można przeczytać na portalu Bankier.pl, Bank Gospodarstwa Krajowego szacuje, że pula na przyszły rok może się wyczerpać już w sierpniu.

Liczba chętnych na pieniądze z „Mieszkania dla Młodych” wcale zatem nie maleje. Tylko do końca kwietnia do BGK wpłynęło ponad pięć tysięcy wniosków dofinansowań do kredytów na przyszły rok. Warto jednak zaznaczyć, że przewidywany sierpniowy termin to tylko szacunki. Oficjalne informacje zostaną przedstawione w momencie, kiedy łączna kwota zarezerwowanych środków przekroczy 50% całej puli. Tak czy inaczej, jeśli chcecie załapać się jeszcze na dofinansowania kredytów na 2017, nie powinniście w żadnym wypadku zwlekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: