Sprawdź zdolność kredytową… na poczcie.

Sprawdź zdolność kredytową… na poczcie.

Biuro Informacji Kredytowej coraz bardziej otwiera się na Polaków. Kilka miesięcy temu pisałem na blogu o BIK Pass, który umożliwia każdemu z nas samodzielne zaświadczenie własnej zdolności kredytowej. Teraz z kolei, taką wiarygodność będzie można sprawdzić na poczcie lub w oddziałach Banku Pocztowego.

Przedstawiciele BIK-u nie ukrywają, że owo posunięcie zostało wykonane z myślą o tych, którzy nie posiadają lub mają ograniczony dostęp do internetu, albo po prostu nie potrafią z niego korzystać. Pragną też sprawić, aby ogólnie więcej osób korzystało z ich usług. Nawiązanie współpracy z Pocztą Polską, której placówki w całym kraju odwiedza kilkaset tysięcy osób, wydaje się ku temu dobrym pomysłem. Będzie można tam m.in. założyć własne konto w Biurze Informacji Kredytowej, zakupić BIK Pass, a także sprawdzić, jak wygląda nasza zdolność kredytowa. Ta ostatnia opcja wcale nie musi służyć osobom zaciągającym kredyt. Można z niej skorzystać w sytuacji, gdy po prostu chcemy poznać naszą sytuację finansową.

Cały zabieg ma jeszcze dwa cele. Pierwszym z nich, jest zwiększenie świadomości finansowej wśród Polaków, poprzez zwiększenie ich dostępu do danych o ich zdolności kredytowej. Drugi to natomiast przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowym, co jest dość istotnym czynnikiem społecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: