Wymiana walut – gdzie szukać najlepszych opcji?

Wymiana walut – gdzie szukać najlepszych opcji?

Coraz więcej naszych rodaków wyjeżdża regularnie za granice. Wiąże się to oczywiście z tym, że musimy korzystać z innych walut. Gdy taka konieczność się pojawia, trzeba sobie postawić pytanie, gdzie tak naprawdę powinniśmy dokonać wymiany, by była ona dla nas jak najbardziej korzystana. Oczywiście z jednej strony będzie wchodził w grę moment, w którym takiego zakupu będziemy dokonywać. Od tego będzie zależeć ogólny kurs waluty narzucony przez NBP, który następnie będzie również związany z dodatkową marżą kantorów. Zawsze jednak wszystko zaczyna się od kursu podanego każdego dnia przez NBP.

kurs franka prognoza długoterminowa

Kantory tradycyjne

Nadal bardzo wiele osób oczywiście korzysta z kantorów tradycyjnych, co zauważymy między innymi w punktach w dużych miastach, ale także w kantorach znajdujących się w okolicach polskich granic. Trzeba się jednak liczyć z tym, że kantory takie działają dynamicznie i rzecz jasna chcą dobrze zarobić, a co za tym idzie kurs waluty będzie wyższy niż podany przez NBP i to nawet o kilka groszy. W ten sposób przy zakupie większej ilości waluty może być tak, że koszty rzeczywiście będą dla nas wyższe.

Kantory internetowe

Rozwiązaniem na taką sytuację będą kantory internetowe, które w ostatnich latach radzą sobie świetnie i coraz więcej osób z nich korzysta. Tego typu kantory działają obecnie świetnie i coraz więcej osób z nich korzysta. Okazuje się, że kurs w tych kantorach będzie zazwyczaj lepszy niż w tradycyjnych kantorach. Jednocześnie jednak trzeba się liczyć z tym, że aby korzystać z takich właśnie kantorów będzie trzeba mieć konto walutowe, by bez problemu dokonywać transferu środków. Dlatego to ograniczenie, które sprawia, że wiele osób jednak z takich kantorów rezygnuje, szczególnie jeśli są to osoby, które tak naprawde sporadycznie wyjeżdżają.

Karty walutowe

Ciekawym rozwiązaniem dla osób dużo wyjeżdżających stają się w ostatnim czasie karty walutowe. To stosunkowo nowe rozwiązanie, które pojawia się w niektórych bankach. Klienci otrzymują możliwość korzystania ze zwykłego złotówkowego konta. Jednocześnie do takiego konta dołączona jest karta, którą można płacić na całym świecie w każdej walucie. Za taką kartę każdego miesiąca trzeba jednak płacić, dlatego rozwiązanie to będzie korzystne dla osób regularnie wyjeżdżających. Jest to jednak opłacalna opcja, ponieważ wysokość kursu jest w tym przypadku lepsza niż w kantorach internetowych. Zazwyczaj kurs będzie jedynie o grosz wyższy niż w przypadku kursu NBP. Jeśli ktoś dużo podróżuje po różnych krajach to taka karta będzie dobrą dla niego opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: