Wymiana walut – gdzie szukać najlepszych opcji?

Wymiana walut – gdzie szukać najlepszych opcji?

Coraz więcej naszych rodaków wyjeżdża regularnie za granice. Wiąże się to oczywiście z tym, że musimy korzystać z innych walut. Gdy taka konieczność się pojawia, trzeba sobie postawić pytanie, gdzie tak naprawdę powinniśmy dokonać wymiany, by była ona dla nas jak najbardziej korzystana. Oczywiście z jednej strony będzie wchodził w grę moment, w którym takiego zakupu będziemy dokonywać. Od tego będzie zależeć ogólny kurs waluty narzucony przez NBP, który następnie będzie również związany z dodatkową marżą kantorów. Zawsze jednak wszystko zaczyna się od kursu podanego każdego dnia przez NBP.

kurs franka prognoza długoterminowa

Kantory tradycyjne

Nadal bardzo wiele osób oczywiście korzysta z kantorów tradycyjnych, co zauważymy między innymi w punktach w dużych miastach, ale także w kantorach znajdujących się w okolicach polskich granic. Trzeba się jednak liczyć z tym, że kantory takie działają dynamicznie i rzecz jasna chcą dobrze zarobić, a co za tym idzie kurs waluty będzie wyższy niż podany przez NBP i to nawet o kilka groszy. W ten sposób przy zakupie większej ilości waluty może być tak, że koszty rzeczywiście będą dla nas wyższe.

Kantory internetowe

Rozwiązaniem na taką sytuację będą kantory internetowe, które w ostatnich latach radzą sobie świetnie i coraz więcej osób z nich korzysta. Tego typu kantory działają obecnie świetnie i coraz więcej osób z nich korzysta. Okazuje się, że kurs w tych kantorach będzie zazwyczaj lepszy niż w tradycyjnych kantorach. Jednocześnie jednak trzeba się liczyć z tym, że aby korzystać z takich właśnie kantorów będzie trzeba mieć konto walutowe, by bez problemu dokonywać transferu środków. Dlatego to ograniczenie, które sprawia, że wiele osób jednak z takich kantorów rezygnuje, szczególnie jeśli są to osoby, które tak naprawde sporadycznie wyjeżdżają.

Karty walutowe

Ciekawym rozwiązaniem dla osób dużo wyjeżdżających stają się w ostatnim czasie karty walutowe. To stosunkowo nowe rozwiązanie, które pojawia się w niektórych bankach. Klienci otrzymują możliwość korzystania ze zwykłego złotówkowego konta. Jednocześnie do takiego konta dołączona jest karta, którą można płacić na całym świecie w każdej walucie. Za taką kartę każdego miesiąca trzeba jednak płacić, dlatego rozwiązanie to będzie korzystne dla osób regularnie wyjeżdżających. Jest to jednak opłacalna opcja, ponieważ wysokość kursu jest w tym przypadku lepsza niż w kantorach internetowych. Zazwyczaj kurs będzie jedynie o grosz wyższy niż w przypadku kursu NBP. Jeśli ktoś dużo podróżuje po różnych krajach to taka karta będzie dobrą dla niego opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: