Wymiana walut na 3 sposoby

Wymiana walut na 3 sposoby

Wiele osób podróżuje obecnie za granice, pojawia się więc pytanie jak zorganizować sobie podróż tak, by wszystko przebiegło bez większych problemów. Obecnie możliwości są rzeczywiście bardzo duże, między innymi ze względu na dostęp do szybkich lotów, wygodnych hoteli czy połączeń międzymiastowych w kraju docelowym będzie można zobaczyć wiele pięknych miejsc praktycznie bez większych ograniczeń. Jednak wybierając się do innego kraju trzeba również przygotować się na posługiwanie się inną walutą i ta kwestia również musi być wzięta pod uwagę. W naszej walucie niestety nie zapłacimy dalej niż w przygranicznych miejscowościach. Gdzie więc najlepiej wymieniać pieniądze?

wymiana walut na kilka sposobów

Kantory stacjonarce

Klasycznie większość z nas swoje pieniądze będzie wymieniać w kantorze. Mimo rozwoju różnych innych rozwiązań to nadal najbardziej popularna forma, z której można obecnie skorzystać, jeśli chodzi o wymianę walut. Warto jednak zauważyć, że przy wymianie pieniądza wielką rolę ma między innymi rozwój nowych technologii, które mocno zmieniają ten rynek i wpływają na jego funkcjonowanie. Kantory klasyczne maja to do siebie, że obracają gotówką i prowadzący kantor będzie chciał na tym po prostu zarobić, dlatego musi podbijać kursy tak, by opłacało mu się walutę sprzedawać a przy skupie obniżać kurs, tak by ta sprzedaż również była racjonalnie uzasadniona.

Kantory online

Jeśli komuś potrzebne sa dolary, franki, funty czy euro, albo inne międzynarodowe waluty to również może skorzystać z innych dostępnych na rynku kantorów, które mają świetnie przygotowaną ofertę, a mianowicie kantory online. Tutaj wszystko odbywa się na zasadzie pieniądza elektronicznego, w ramach kont bankowych, dlatego osoba, która chce tak wymieniać pieniądze musi posiadać konto walutowe. Jednak kantory online to duża wygoda, ponieważ pieniądze można wymienić bez ograniczeń, bez wychodzenia z domu, nie ma problemu z dostępnością walut jak w klasycznych kantorach. Dzięki temu osoba wymieniająca pieniądze w taki sposób chętnie korzysta z wygody jaką niesie za sobą kantor online.

Karty walutowe

Jeszcze inne propozycje przygotowywane sa przez banki, które nie zachęcają już do konta walutowego, ale proponują klientom karty walutowe, którymi można płacic na całym świecie. W takim przypadku otrzymuje się kartę, która można płacić w każdym kraju i wypłacać z bankomatów na całym świecie posiadając jedynie na swoim koncie złotówki. Bank po dokonaniu wpłaty dokona przeliczenia kursu na podstawie kursu NBP powiększonego zazwyczaj o 1-2 grosze, dlatego będzie to transakcja na lepszych warunkach niż wymiana kantorowa.

One Reply to “Wymiana walut na 3 sposoby”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: