Wysyłka pieniędzy przez pocztę do innego kraju

Wysyłka pieniędzy przez pocztę do innego kraju

Popularnym sposobem na transfer pieniędzy za granicę jest skorzystanie z opcji przekazów zagranicznych na Poczcie Polskiej. Jest to o tyle wygodne, że poczta posiada gęstą sieć placówek w całym kraju, również i w mniejszych miejscowościach.

przekaz pieniężny przez internet

Na czym polega przekaz pieniężny do Polski i z Polski

Operacja dokonania taniego przelewu zagranicznego polega na tym, że klient odwiedza placówkę pocztową, wypełnia blankiet przekazu międzynarodowego i dokonuje transferu pieniędzy za granicę. Poczta Polska ma w swojej ofercie tanie przelewy międzynarodowe do ponad 50 krajów na całym świecie. Pieniądze doręczane są przy tym odbiorcy, jak i przelewane na wskazany przy przekazie pieniężnym rachunek bankowy.

Jak zrealizować transfer pieniędzy za granicę?

W celu transferu pieniędzy poza granicę kraju należy wypełnić w urzędzie pocztowym odpowiedni blankiet przekazu międzynarodowego. Kwotę na przekazie pieniężnym wpisujemy w złotówkach, a następnie jest ona przeliczana według aktualnego kursu przez pracownika poczty, który przyjmuje pieniądze od klienta.

Jak szybko realizowany jest przekaz pieniężny?

Transfer pieniędzy za granicę za pośrednictwem poczty trafia na konto czy do rąk własnych odbiorcy w różnym czasie. Przy dokonywaniu przelewu będzie to około 2-3 dni robocze, a doręczenie gotówki adresatowi następuje po upływie 5-6 dni od wysłania przelewu.

Ile kosztuje transfer pieniędzy za granicę?

Poczta polska realizuje tanie przekazy międzynarodowe, w których opłata zasadnicza wynosi 1 proc. od kwoty przekazu + stała opłata 23 zł. Klient może zażyczyć sobie ponadto skorzystanie z usług dodatkowych, jak np. potwierdzenie wypłaty przekazu zagranicznego, co pociąga za sobą dodatkowy koszt rzędu 3 zł. Musimy liczyć się też z tym, że poniesiemy koszty spreadu, czyli różnicy pomiędzy ceną sprzedaży i zakupu danej waluty. Ceny są zaczerpnięte z oficjalnych kursów Narodowego Banku Polskiego.

Przekazy pieniężne przesyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej to wygodne narzędzie do tanich przekazów zagranicznych. Pozwalają wysyłać pieniądze i odbierać je – w formie bezgotówkowej na konto lub do rąk własnych adresata. Trzeba jeszcze wiedzieć, że kwota wysyłana w jednym dniu nawet przy użyciu kilku transferów pieniężnych za granicę, ale przez tego samego nadawcę do tego samego adresata jest limitowana. Nie powinna przekroczyć równowartości 15 tys. euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: