Wyszukiwarka kredytowa od Google

Wyszukiwarka kredytowa od Google

Rynek kredytowy obiegła ostatnio bardzo interesująca ciekawostka. Weszła na niego firma Google. Nie oznacza to jednak, że gigant IT zacznie udzielać pożyczek. Uruchomili oni po prostu własną porównywarkę kredytów hipotecznych. To kolejny krok postawiony przez firmę z Mountain View na rynku finansowym.

Google do tej pory oferował możliwość porównywania ubezpieczeń oraz kart kredytowych. Kilka dni temu wystartowała ich porównywarka kredytów hipotecznych. To odzew na apele ekspertów od rynku pożyczkowego. Twierdzą oni, że wybór kredytu finansującego zakup mieszkania, musi być poprzedzony skrupulatnymi poszukiwaniami. Porównywarka Googla ma ułatwić ten etap. Jej użytkownicy będą mogli wpisać do niej swoje osobiste dane, wartość pożądanej nieruchomości, a także swoje preferencje dotyczące rat i kosztu kredytu. Służy ona również aktualnym posiadaczom kredytów hipotecznych, by mogli sprawdzić możliwości refinansowania swojego zadłużenia. Narzędzie działa na bazie elastycznego modelu cost-per-lead.

Aktualnie porównywarka Google jest dostępna wyłącznie w Kaliforni. Firma planuje jednak stopniowo rozszerzać usługę na inne rynki. W najbliższych planach jest już Wielka Brytania. O Polsce nie ma póki co mowy.

W naszym kraju funkcjonuje jednak szereg porównywarek finansowych, w tym sprofilowanych na kredyty hipoteczne. Są to chociażby Kred.pl, Ehipoteka.com.pl, czy E-kalkulatorkredytowy.pl. Porównywarki tego typu posiada również kilka portali finansowych, w tym Totalmoney.pl lub Bankier.pl. Narzędzie Googla nie jest zatem niczym rewolucyjnym, a na chwilę obecną ciężko również określić go mianem wyróżniającego się. Warto jednak zaznaczyć, że jest on póki co w fazie rozwojowej i być może z czasem twórcy zaskoczą nas innowacyjnymi rozwiązaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: