Z dokumentami po pomoc kredytową

Z dokumentami po pomoc kredytową

Jakiś czas temu pisałem o tym, że banki postanowiły pomóc posiadaczom kredytów we frankach szwajcarskich. Pomoc miała polegać m.in. na uwzględnieniu ujemnego oprocentowania, które wprowadził Szwajcarski Bank Narodowy, a także kilku innych elementach. Nie będzie to jednak wyglądać tak, że klient nie musi zrobić zupełnie niczego, aby tę pomoc otrzymać.

Te działania będą się wiązać przede wszystkim z dostarczeniem dużej ilości dokumentów. Banki bowiem zaofiarowały się również, że zgodzą się na wydłużenie okresu spłaty kredytu, a także tzw. wakacje kredytowe. Pod tą nazwą kryje się nic innego, jak okres, w którym kredytobiorca nie musi spłacać rat. Powstała w tym czasie należność uzupełni późniejsze raty. Dla wielu frankowiczów takie opcje będą dużym udogodnieniem. Aby na nie zasłużyć, muszą jednak złożyć specjalny wniosek, w którym uzasadniają potrzebę albo wydłużenia spłaty, albo wakacji kredytowych. Do tego w większości przypadków, trzeba będzie przedłożyć zaświadczenie o zarobkach.

Pozostałe „koła ratunkowe”, mają funkcjonować z automatu. Miałyby one polegać na uwzględnieniu wspomnianego wcześniej ujemnego oprocentowania na ratach. W ten sposób miałyby one ulec znacznemu obniżeniu. Inny sposób to zmniejszenie spreadu na kupowanej w banku walucie, która ma być przeznaczona na spłaty rat. Jak na razie 15 działających w Polsce banków zadeklarował chęć udzielenia takiej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: