Zdolność kredytowa wyższa dzięki rządowi?

Zdolność kredytowa wyższa dzięki rządowi?

Teoretycznie szeroko omawiany ostatnimi czasy program 500+ ma mało wspólnego z rynkiem kredytowym. W praktyce jednak, może zmienić sytuację wielu potencjalnych kredytobiorców w Polsce. W jaki sposób? Okazuje się, że banki mogą go brać jako element podnoszący zdolność kredytową jego beneficjentów.

Zaczęły się pojawiać głosy, że sztandarowy program nowego rządu może mieć dodatkowe skutki, oprócz wspierania finansowego polskich rodzin wielodzietnych. Przychody płynące z programu 500+ mogą poprawić zdolność kredytową osób, które będą je pobierać. Wielu ekspertów przyznaje, że to dość niespodziewany, ale całkiem realistyczny czynnik. Wszak pieniądze na dzieci, mają być wypłacane co miesiąc, do momentu nie uzyskania przez nie pełnoletności. To faktycznie może być solidny argument na poprawę naszej pozycji na rynku kredytowym. I to poprawę dość znaczną, gdyż może ona gwarantować niektórym kredytobiorcom pożyczkę o nawet ponad 200 tysięcy wyższą, niż bez wpływów z 500+.

Tyle, jeśli chodzi o teorię. W praktyce jednak, ostateczny głos w tej dyskusji będzie należał do banków udzielających kredyty. To one, wraz z Biurem Informacji Kredytowej, szacują zdolność kredytową swoich klientów i na jej podstawie przedstawiają wysokość dostępnych dla nich pożyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: